Lotus Peel 120 ml pH 2.4

Nr. katalogowy: P107

Producent: RHONDA ALLISON

Ilość

Lotus Peel to unikalny peeling chemiczny z wyciągiem z kwiatu lotusa, doskonale rozświetla i rozjaśnia  skórę, niszczy wolne rodniki. Jego formuła powoduje że jest skuteczniejszy niż inne kwasy o niższym stężeniu pH. Dzięki mieszaninie kwasu salicylowego, glukozowego oraz formule Jessnera nadaje się na każdy rodzaj cery, również wrażliwej.

Dla kogo?

 • skóra dojrzała
 • przebarwienia

Korzyści:

 • Wyższy stopień formuły Jessnera
 • leczy stany zapalne
 • naturalne składniki rozjaśniają skórę bez uszkadzania struktury komórkowej przez wolne rodniki
 • wygładza i powoduje, że skóra wygląda znacznie młodziej

Składniki aktywne:

 • Kwas salicylowy 14% – O wyższej masie molekularnej pozostaje na powierzchni skóry dłużej, powodując dłuższe działanie złuszczające. Podrażnienia działania kwasu są mniejsze niż w przypadku użycia alfa hydrokwasów, doskonała alternatywa dla skóry wrażliwej.
 • Resorcinol 14%– dixydroxy benzene o właściwościach antyseptycznych, antyoksydacyjnych, przeciwzapalnych i dezynfekcyjnych. Jeżeli pacjent jest uczulony na aspirynę, nie można używać kwasu salicylowego, ponieważ podobna struktura molekularna może wywoływać alergie.
 • Kwas glukozowy – Rozjaśnia cerę, jest delikatny dla skóry
 • Lipoaminokwas (Undecylenoyl Phenylalanine) - Doskonała biokompatybilność. Działa jako antagonista hormonu MSH. Rozjaśnia plamki starcze oraz przebarwienia.
 • Ekstrakt z Lotusa Japońskiego – Inhibitor tyrozyny, ma właściwości przeciwbakteryjne, poprawia wygląd i koloryt skóry, ma właściwości nawilżające

Stosowanie

Nie aplikować więcej jak 2 warstwy na szyję. Nie zalecane jako peeling ciała.

Nie przechowywać pipety w butelce z kwasem.
Skóra podczas zabiegu stanie się gorąca, godzinę po zabiegu chłodna. Zalecane użycie zestawu domowej kuracji na 7 dni po peelingu oraz zestawu pozabiegowego.
Uczucie szczypania może pozostać do 10 dni po peelingu.

Przygotowanie skóry:
Oczyścić skórę przy pomocy Ziołowo – Glikolowego toniku przez kilka minut. Zmyć wodą i osuszyć.
Nałożyć na gazę Kwas owocowy, aplikować na twarz lekko dociskając. Osuszać wachlarzem lub wiatrakiem przez 1-2 minuty, pozostawić na twarzy.
Aplikacja:
Warstwowa:

Wlać małą ilość kwasu do zlewki, rozprowadzić za pomocą pędzelka. Po wchłonięciu za pomocą gazy nałożyć 1-2 warstwy. Odczekać 30 sekund pomiędzy nakładaniem warstw. Pozostawić na skórze

Peeling średnio głęboki:
Wlać małą ilość kwasu do zlewki, rozprowadzić za pomocą pędzelka, pozostawić do wchłonięcia. Nanieść kolejną warstwę za pomocą gazy w kierunku przeciwnym do ruchów rozprowadzanego kwasu w 1 warstwie. Pozostawić do wchłonięcia. Jako 3 warstwę użyć Kwasu z Witaminą A+ i peptydami. Pacjent musi pozostawić preparat na twarzy przez noc. Nie stosować kwasu z witaminą A i peptydami jeśli występuje uczucie mrożenia.

Peeling głęboki:
Dla skóry grubej i twardej, wlać małą ilość kwasu do zlewki, rozprowadzić za pomocą pędzelka, pozostawić do wchłonięcia. Nanieść do 7  za pomocą gazy w kierunku naprzemiennym. Odczekać 30 sekund pomiędzy nakładaniem warstw. Nie stosować kwasu z witaminą A i peptydami w przypadku nanoszenia 8 warstw.
Smaruj okolice oczu i ust za pomocą balsamu pozabiegowego.

Alcohol denat, Salicylic Acid, Resorcinol, Gluconic Acid, Aqua, Glycerin, Undecylenoyl Phenylalanine, Lotus Japonicus Symbiosome Extract

 

Zobacz także