The Hot Tomato Peel - Zabieg do cery trądzikowych

Nr. katalogowy:

Producent: SURIMA

Ilość

PROCEDURA DO POBRANIA

The Hot Tomato Peel - Zabieg do cery trądzikowych

Intensywność:
Średnio głęboki

Przeznaczenie:
Fototyp I-VI. Przeznaczony do cery mieszanej, trądzikowej, z zaskórnikami, grubej skóry z silnym sebum, z przebarwieniami posłonecznymi i pozapalnymi, z bliznami potrądzikowymi.

Cel zabiegu:
Głębokie oczyszczanie skóry, zmniejszenie por, wyregulowanie pH skóry, załagodzenie stanów zapalnych skóry oraz zapobieganie przebarwieniom i bliznom potrądzikowym.

Produkty wchodzące w skład pakietu zabiegowego:

 • Green Tea Beta Cleanse 30 ml - żel do mycia twarzy oparty na zbilansowanym połączeniu kwasu salicylowego i ekstraktu z zielonej herbaty o silnym działaniu antybakteryjnym. Głęboko oczyszcza pory, reguluje wydzielanie sebum, łagodzi naczynka. Doskonały do codziennej pielęgnacji cery wrażliwej, problematycznej i naczyniowej.
 • Fruit Acid Tonic 30 ml - odtłuszczacz w formie lotionu oparty na alfa i beta hydroksykwasach, tj. glikolowy i salicylowy z dodatkiem ekstraktów rozmarynu, oregano i geranium.
 • Melanin Supresant Solution 30 ml - mieszanina kwasu kojowego, kwasu azelainowego, L-arbutyny i ekstraktu z liści pomidora. Wzmacnia działanie rozjaśniające poprzez oddziaływanie na inhibitor melaniny. Ponadto minimalizuje powstanie przebarwień pozapalnych (PIH), dostarcza przeciwutleniaczy i działa przeciwbakteryjnie.
 • Salicylic Solution 30 ml - (TCA; Kwas salicylowy; Kwas L-mlekowy; Kwas azelainowy). Peeling salicylowy bez rezorcyny. Intensywny peeling złuszczający, antyseptyczny i przeciwbakteryjny. Redukuje linię zmarszczek, poprawia strukturę skóry, regenerując ją i pobudzając do naturalnej odnowy.
 • Tomato Enzyme Peel 120 ml - (10% kwasu azelainowego, ekstrakt z owocu/liścia/łodygi pomidora, 3% kwasu salicylowego). Ma właściwości depigmentacyjne, jest szczególne zalecany do cery tłustej, zanieczyszczonej i trądzikowej. Wykazuje właściwości regeneracyjne, złuszczające oraz antyoksydacyjne. Likopen zawarty w peelingu jest karotenoidem i jednym z najmocniejszych antyoksydantów wykazujących właściwości przeciwrakowe.
 • Arnica Therapy 15 ml - działa przeciwzapalnie i łagodząco. Ma właściwości naturalnego antybiotyku o działaniu przeciwświądowym. Ułatwia gojenie ran i regenerację, zmniejsza ból, łagodzi poparzenia, chłodzi i łagodzi skórę.
 • Radiant Renewal Serum 10 ml - kompleks growth factors, czyli rh-oligopeptide 1, przyspiesza regenerację skóry. Stymuluje odbudowę warstwy ochronnej skóry.

Zastosowane produkty:

 • Green Tea Beta Cleanse - żel do mycia twarzy oparty na zbilansowanym połączeniu kwasu salicylowego i ekstraktu z zielonej herbaty o silnym działaniu antybakteryjnym. Głęboko oczyszcza pory, reguluje wydzielanie sebum, łagodzi naczynka. Doskonały do codziennej pielęgnacji cery wrażliwej, problematycznej i naczyniowej.
 • Fruit Acid Tonic - odtłuszczacz w formie lotionu oparty na alfa i beta hydroksykwasach, tj. glikolowy i salicylowy z dodatkiem ekstraktów rozmarynu, oregano i geranium.
 • Melanin Supresant Solution - mieszanina kwasu kojowego, kwasu azelainowego, L-arbutyny i ekstraktu z liści pomidora. Wzmacnia działanie rozjaśniające poprzez oddziaływanie na inhibitor melaniny. Ponadto minimalizuje powstanie przebarwień pozapalnych (PIH), dostarcza przeciwutleniaczy i działa przeciwbakteryjnie.
 • Salicylic Solution - (TCA; Kwas salicylowy; Kwas L-mlekowy; Kwas azelainowy). Peeling salicylowy bez rezorcyny. Intensywny peeling złuszczający, antyseptyczny i przeciwbakteryjny. Redukuje linię zmarszczek, poprawia strukturę skóry, regenerując ją i pobudzając do naturalnej odnowy.
 • Tomato Enzyme Peel - (10% kwasu azelainowego, ekstrakt z owocu/liścia/łodygi pomidora, 3% kwasu salicylowego). Ma właściwości depigmentacyjne, jest szczególne zalecany do cery tłustej, zanieczyszczonej i trądzikowej. Wykazuje właściwości regeneracyjne, złuszczające oraz antyoksydacyjne. Likopen zawarty w peelingu jest karotenoidem i jednym z najmocniejszych antyoksydantów wykazujących właściwości przeciwrakowe.
 • Arnica Therapy - działa przeciwzapalnie i łagodząco. Ma właściwości naturalnego antybiotyku o działaniu przeciwświądowym. Ułatwia gojenie ran i regenerację, zmniejsza ból, łagodzi poparzenia, chłodzi i łagodzi skórę.
 • Radiant Renewal Serum - kompleks growth factors, czyli rh-oligopeptide 1, przyspiesza regenerację skóry. Stymuluje odbudowę warstwy ochronnej skóry.

Protokół zabiegowy:

1 PRZYGOTOWANIE SKÓRY:
Oczyszczamy i wygładzamy skórę przy użyciu
Green Tea Beta Cleanse. Masujemy okrężnymi ruchami, pobudzając cyrkulację krwi i limfy, jednocześnie oczyszczamy skórę. Zmywamy ciepłą wodą i osuszamy.

2. ODTŁUSZCZANIE:
Nasączonymi gazikami aplikujemy
Fruit Acid Tonic. Nanosimy równomiernie na całość obszaru zabiegowego, delikatnie uciskając. W trakcie aplikacji może być odczuwalne pieczenie, które z czasem się wyciszy. Może pojawić się delikatny frost.

3. PRE PEEL:
Gazikami nasączonymi roztworem Melanin Supresant Solution metodą tamponady aplikujemy w miejscu przebarwień, natomiast drugą warstwę Melanin Supresant Solution kładziemy na całość twarzy. Pozostawiamy do wchłonięcia, nie zmywamy.

4. APLIKACJA PEELINGU:
Mieszamy 1 miarkę Tomato Enzyme z 1 pipetą Salicylic Solution. Mieszaninę rozprowadzamy równomiernie na całości twarzy, szyi i dekoltu. Przemasowujemy skórę i pozostawiamy na 10 min.. Maskę zmywamy chłodną wodą. Skóra może być silnie zaczerwieniona lub z wyraźnym frostem. Przez kilka minut może intensywnie piec.

5. ZAKOŃCZENIE ZABIEGU:
Kilka kropli
Radiant Renewal Serum połączyć z Arnica Therapy. Rozprowadzamy równomiernie na całości skóry. Delikatnie masując pozostawić do całkowitego wchłonięcia. Na zakończenie nakładamy krem z filtrem Daytime Defense SPF30.

6. PIELĘGNACJA PO ZABIEGU:
Zaraz po zabiegu i przez kilka dni skóra będzie zaróżowiona i może delikatnie piec. Stosujemy delikatne preparaty do oczyszczania, tj. Gentle Peptide Cleanse lub Green Tea Beta Cleanse. Przez cały okres złuszczania i regeneracji należy stosować Radiant Renewal Serum i krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Zobacz także