Atopowe Zapalenie Skóry - AZS - co warto wiedzieć.

Bariera naskórka, a AZS. Mamy do tego nowoczesne produkty. Wspomagajmy jego odbudowę. "WE CAN" - jak mawiał znany prezydent USA :-)
Za prawidłową funkcję bariery skóry odpowiadają trzy elementy:
warstwa rogowa ( ciasne połączenia) oraz sieć komórek Langerhansa ( bariera immunologiczna). Warstwę rogową tworzą keratynocyty - komórki naskórka ułożone w kilku warstwach, podobnie do cegieł w murze. Keratynocyty zespolone są przez warstwy lipidów, które do przestrzeni międzykomórkowej warstwy rogowej trafiają w procesie egzocytozy po wcześniejszym transporcie do ciałek Odlanda. Główne lipidy warstwy rogowej to ceramidy ( 40%-50%), cholesterol ( 25%-30%), wolne nasycone i nienasycone kwasy tłusczowe ( 10-20%). Lipidy uszczelniają barierę naskórkową ( porównanie do cementu w murze), chronią naskórek przed nadmierną utratą wody, hamują kolonizację namnażania flory bakteryjnej. Bronią nas przez warunkami atmosferycznymi. Nieprawidłowości białek koperty rogowej są obecnie postrzegane jako centrum patogenezy zmian skóry w AZS i punktu wyjścia rozwoju marszu alergicznego. W 2006 roku udowodniono że mutacje na genie FLG są czynnikami wysokiego ryzyka AZS. Podsumowując defekt bariery naskórka obserwowany u pacjentów z AZS jest wynikiem wielu czynników: mutacja w genie filagryny, hamowanie funkcji peptydów antybakteryjnych, zaburzenia metabolizmu i składu lipidów, nadprodukcji cytokin. I tu ważna rola kosmtologów, aby pomóc tym osobom. Zalecane jest stosowanie odpowiednich preparatów, które poniżej prezentuję. Te produkty do pielęgnacji zabiegowej zawsze mi się sprawdzają:
1. Rose Milk Cleanser -Zaawansowany kompleks nawilżający – opatentowana biotechnologia polimerowa o dużej masie molekularnej skupiająca w sobie duże pokłady wody. Powoduje stopniowe uwalnianie wody w głąb skóry nawilżając ją przez długi czas.
2. Derma peel – enzym silnie nawilżający - To ważny składnik tego enzymu - Sól sodowa kwasu piroglutaminowego(Sodium PCA) –Substancja hydrofilowa, dobrze rozpuszcza się w wodzie. Jest też higroskopijna - łatwo wiąże wodę. Występuje w skórze jako składnik naturalnego czynnika nawilżającego (NMF), który odpowiada za właściwe nawilżenie i elastyczność warstwy rogowej naskórka. Substancja filmotwórcza, jest odpowiedzialna za utrzymywanie wody w naskórku (ogranicza transepidermalną utratę wody TEWL), dzięki czemu go nawilża, a także zmiękcza i wygładza skórę
3. Milk Mask 2gr + mandelic Repair serum (1ml) + DNA protection ( 1 ml) – nakładamy na 20 minut i zmywamy produktem HA hydra mist.
4. Pumkin E serum + Omega 6 EFA ( po 1 ml) do całkowitego wchłonięcia - Olej z pestek dyni – Witamina A i beta-karoteny, ma właściwości nawilżające i antyoksydacyjne.
5. Daytime Defense SPF 30 mineralny
Do pielęgnacji domowej sprwdzają się następujące produkty :
1. Omega 6EFA
2. Post Balm lub Vital Wound Relief
3. Pumkin E serum
Uwaga: Leczenie medyczne nie wyklucza odpowiedniej pielęgnacji zwłaszcza warstwy rogowej. Im lepsze preparaty do pielęgnacji domowej i zabiegowej tym lepsze efekty. Pomagajmy takim klientom, bo mamy do tego narzędzia i są one coraz lepsze.

Autor:
Monika Ławik

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię